22.09.2014
Nākošnedēļ vairāk kā 1000 pasākumi “iekustinās” Latvijas iedzīvotājus

No 29.septembra līdz 5.oktobrim 38 Eiropas valstīs, tajā skaitā Latvijā norisināsies ikgadējā Veselības nedēļa jeb MOVE Week. Latvija šajā kampaņā piedalās jau trešo gadu un tās dalībnieku skaits ar katru gadu aug, šogad sasniedzot jau 35 000 cilvēku.

Par 100 miljoniem vairāk eiropiešu līdz 2020. gadam – tāda ir šīs Eiropā lielākās tautas sporta kampaņas vīzija. Projekta mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku fiziskās aktivitātēs. Valkas pilsētā šogad paredzētas nūjošanas aktivitātes, kuras vadīs nūjošanas gide Sandra Daņilova. Nodarbības notiks 29.09. un 01.10. Lugažu laukumā pie Valkas Kultūras nama, E. Dārziņa ielā – 8, sākums plkst. 18:00. 29. septembrī uz nodarbību aicināti visi tie iedzīvotāji, kuri vēlas nūjot, bet nezina, kā to darīt pareizi. Savukārt, 1. oktobrī uz nodarbību laipni aicināti rūdīti nūjotāji un arī tie, kuri būs jau apguvuši tehniku pirmajā tikšanās reizē. Katrs nūjotājs par dalību pasākumā saņems īpašu aproci ar pasākuma simboliku. Nūjas bezmaksas varēs izīrēt “Latvijas Sarkanais Krusts” Valkas filiālē, Semināra ielā – 23, katru darbadienu no plkst. 9:00 – 13:00. Projekta “Brīvprātīgais sociālais darbs kā pamats labākai dzīves kvalitātei”, tika iegādāti 20 dažāda garuma nūju komplekti.

Tie aktīvā dzīvesveida piekritēji, kuri pirmajā oktobra nedēļā -  02.10. dosies uz piekto seriāla “Optimists” “Rudens – 2014” kārtu, arī saņems īpašu “Veselības nedēļa – 2014” aproci. Jāatzīmē, ka aproču skaits būs ierobežots! “Veselības nedēļa – 2014” koordinatore Valkas novadā – Kristīne Karole

Latvijā Veselības nedēļas laikā notiks vairāk kā 1000 dažādi bezmaksas pasākumi un aktivtātes visā Latvijā, kuros aicināti piedalīties visi iedzīvotāji neatkarīgi no vecuma, dzimuma un sportiskās sagatavotības. Pasākumu organizatori piedāvās fiziskās aktivitātes iedzīvotājiem visas nedēļas garumā, piemēram, skriešanu, nūjošanu, pārgājienus, riteņbraukšanu, lēkšanu ar lecamauklu u.c. Visus pasākumus var atrast mājas lapā www.sportsvisiem.lv, http://latvia.moveweek.eu vai pašvaldību mājas lapās.

Šis pasākums ir lieliska iespēja mudināt visus latviešus būt fiziski aktīviem, jo kā zināms, regulāras fiziskas aktivitātes ir lētākais un efektīvākais veids kā novērst dažādas saslimšanas un uzturēt sevi labā fiziskā formā. Pagājušajā gadā Veselības nedēļā piedalījās vairāk kā 50 Latvijas pašvaldības, sporta klubi, skolas un citas organizācijas. Kopā 2013.gadā Move Week kampaņā Latvijā piedalījās ap 25 000 dažāda vecuma iedzīvotāji no visas Latvjas, bet visā pasaulē Veselības nedēļas ietvaros sporta pasākumos piedalījās 500 000 cilvēku. MOVE Week jau trešo gadu organizē Starptautiskā Sporta un kultūras asociācija (ISCA) sadarbībā ar Eiropas Riteņbraucēju Federāciju un Eiropas valstu tautas sporta (sports visiem) nacionālajām organizācijām. Latvijā Veselības nedēļu koordinē Latvijas Tautas sporta asociācija (LTSA). Atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Sporta Federāciju padome, LDz Ritošā sastāva serviss, kompānija Coca Cola. Papildus informācija Kristīne Karole Valkas novada domes Sporta un jaunatnes daļas vadītāja kristine[punkts]karole[uz]valka[punkts]lv www.valka.lv/sports Aiga Evertovska, Latvijas Tautas sporta asociācijas projektu vadītāja

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.