10.08.2017
Pagasta svētki Kārķos piedāvā plašu izklaides programmu

Augusta otrās nedēļas nogalē – 11., 12., 13. augustā Kārķos notiks pagasta svētki, kas šoreiz būs veltīti pienam, govīm un, protams, tiem, kuri joprojām sīksti turas pie šīs nodarbes kopjot ganāmpulku vai dažas piena devējas.

              

Kā vienmēr Kārķu pagasta svētkos būs tradicionālas aktivitātes, taču netrūks arī pārsteigumu. Vispirms jau svētku ieskaņai aicinām iedzīvotājus pārlapot albumus un atnest fotoizstādei “Gotiņ, mana” fotogrāfijas ar savām govīm un nodarbēm, kas saistītas ar piena lopkopību. Izstādes laikā aicināsim dalībniekus un apmeklētājus ierakstīt savu govju vārdus, kas kādreiz turētas gandrīz katrā mājā, lielajā Kārķu govju vārdu listē.

              

Kā nākamā aktivitāte svētku ietvaros būs radošā “kūtiņa”, kas notiks 11. augustā pulksten 13.00 pie Dabas koncertzāles. Dalībniekus aicinām ņemt līdzi ziedus, piena kannas un citus ar slaukšanu saistītus piederumus. Kopīgi rotāsim govi, kas būs floristes Ivitas Drunkas meistardarbs, piena kannas un citas lietas, lai pagastā ienāktu svētku noskaņa. Pulksten 18:00 sporta entuziasti aicināti uz volejbola turnīru pie Kārķu skolas. 11. augusta vakarā pulksten 19.00 visi aicināti uz Kārķu amatierteātra “Strops” M.Jakubovskas lugas “Tās govis” pirmizrādi.

              

Pulksten 8.00 tautas namā būs zolītes turnīrs. Pulksten 12.00 pie skolas EKO klases sporta svētku atklāšana. Sporta svētkos būs komandu spēles, kā arī netrūks jautras aktivitātes visām paaudzēm, kas saistītas ar piena un govju tēmu. Pulksten 18.30 mūs sagaida īpašs notikums – tirgus laukuma un Tradīcijas salas atklāšana, kas  izbūvēti un labiekārtoti īstenojot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalstīto projektu. Atklājot šos objektus, iecerēts neliels vietējo mājražotāju vakara tirdziņš un uz salas vārīsies lielais biezā ķīseļa katls (aicinām  ikvienu atnest sauju ogas).

           

 

Pulksten 19.00 Dabas koncertzālē sāksies sporta spēļu apbalvošana, ko kuplinās priekšnesumi. Tikmēr lielais ķīseļa katls būs uz ugunskura izvārījies un ikviens būs aicināts baudīt piena upi ķīseļa krastos. Pēc tam ar pilnu vēderu un priecīgu noskaņojumu sagaidīsim šo svētku pārsteigumu – grupas “Pienvedēja piedzīvojumi” koncertu. Jāpiebilst, ka šis būs pirmais šās grupas koncerts Kārķos un pirmo reizi ar šo programmu grupa “Pienvedēja piedzīvojumi”  koncertēs Valkas novadā. Pulksten 23.00 uz zaļumballes pirmo valsi aicinās grupa “Savējie”. Svētku izskaņā svētdien, 13. augustā pulksten 16.00 visi būsiet gaidīti uz skaistu koncertu baznīcā.

 

 

 

Gaidīsim kārķēniešus, radus, draugus un ikvienu, kurš grib justies kā mājās!

 

 

Informāciju sagatavoja:

Sandra Pilskalne

Kārķu tautas nams

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.