16.07.2012
Koka automobiļu sacensības Vijciemā

Sestdien, 28.jūlijā plkst.12.00 Vijciema pamatskolas bruģētajā laukumā tiks dots starts koka automobiļu sacensībām, ko organizē SIA „Cellīši un Partneri”. Pasākums notiks Vijciema sporta svētku ietvaros. Pieteikšanās sacensībām – 28.jūlijā līdz sacensību sākumam. Piedalīties sacensībās var ikviens interesents, kuram ir nolikumam atbilstoša koka automašīna – tai jābūt izgatavotai no dabas materiāliem, pārsvarā koka; maksimālais automobiļa garums – 3 m; maksimālais automobiļa platums – 1.5 m; izgatavošanā nedrīkst izmantot metāla asis, plastmasu un gumiju; drīkst izmantot naglas, skrūves, līmi, auklu un minerāleļļu.

 

Pēc dalībnieku reģistrācijas tiks izlozēta starta secība. Sacensības noritēs divās grupās – skolēni līdz 18.gadu vecumam un pieaugušie. Visi automobiļi startēs pa vienam. Uz nākošo kārtu tiks izvirzīti tie dalībnieki, kuri pārvarēs 10 metrus. Pēc otrā brauciena finālam tiks atlasīti seši dalībnieki, pa trīs no katras grupas.

 

„Koka automobiļi darbinās uz pašgājēja principa, kur par dzinēju tiek izmantotas koka līstes un aukla, kas tiek uztīta uz automobiļa ass. Mašīnas nedrīkstēs iestumt, tām kustība no starta jāuzsāk pašām, dalībniekam tās palaižot vaļā! Pašgājēja auto korpuss var būt izgatavots no dēļiem, brusām vai saplākšņa. Rati var būt trīs vai vairāk, atkarībā no konstrukcijas. Līkstes (dzinēja) varianti var būt dažāds koks vai saplāksnis, bet ne metāls. Ierobežojumi ir tikai gabarītos un dažos materiālos. Auto uz priekšu ir jākustas pašam, bez iestumšanas. Trases sākumposms ies nedaudz kalnā,” skaidro sacensību organizators Valdis Šaicāns.

 

Latvijā pirmās koka auto sacensības notika šī gada 3.maijā Kārķos, Meža dienu ietvaros. Atsaucība bija liela, pavisam sacensībās piedalījās 38 dalībnieki. Visčaklākie koka auto izgatavotāji bija tieši vijciemieši, kuri skolotāja Valda Šaicāna vadībā, sacensībās piedalījās ar 10 koka automašīnām.

 

Sacensību NOLIKUMS Aicināti visi interesenti un līdzjutēji!

 

Papildus informācija SIA „Cellīši un Partneri”, Valdis Šaicāns, 29145365

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.