31.01.2017
Parabobslejistam Arturam Klotam dubultuzvara Pasaules Kausa izcīņā Vācijā

Sestdien, 28. janvārī Vācijas pilsētas Oberhofas ledus trasē Pasaules kausa sestajā posmā triumfēja valcēnietis Arturs Klots, bet otro vietu izcīnīja Lauris Zutis. Pasaules kausa kopvērtējumā sudraba godalga tika Alvilam Brantam.

Latvijas sportisti A. Klots un L. Zutis triumfēja arī piektdien, 27. janvārī - izcīnot uzvaru, jo Oberhofas trasē norisinājās ne tikai Pasaules kausa piektais etaps, bet arī Eiropas čempionāts.

Divu braucienu summā Klots par 0,69 sekundēm apsteidza Zuti. Klots abos braucienos bija ātrākais, bet Zutis braucienos bija otrais un ceturtais.

Kopvērtējumā pilots Arturs Klots ar 384 punktiem ieņēma astoto vietu, bet Laurim Zutim bija par četriem punktiem mazāk un devītā vieta. Tiesa, viņi nestartēja sezonas pirmajos divos posmos Ziemeļamerikā.

Pagājušajā sezonā Arturs Klots Pasaules kausa kopvērtējumā izcīnīja trešo vietu.

Parabobslejisti vēl sacentīsies pasaules čempionātā, kas februārī risināsies Sanktmoricā.

Sportisti startē ar monobobsleja kamanām. Braucēja svars kopā ar kamanām nedrīkst pārsniegt 280 kilogramus. Parabobslejā piedalās dalībnieki ar muguras smadzeņu bojājumiem un kāju amputācijām.

Septembrī Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja (IPC) provizoriski apstiprināja parabobsleja iekļaušanu 2022. gada paraolimpisko spēļu programmā.