03.02.2023
Parabobslejists Arturs Klots kļūst par pasaules vicečempionu

Latvijas parabobslejists Arturs Klots, veicot lieliskus noslēdzošos divus braucienus, izcīnīja otro vietu Šveicē, Sanktmoricas trasē notiekošajā Pasaules čempionātā. Otrs Latvijas pārstāvis Alvils Brants ierindojās 14.vietā.

 

Pirmo reizi Pasaules čempionātā bobslejā un skeletonā iekļauta arī parabobsleja disciplīna, kurai līdzi sekot varēja arī televīzijas tiešraidē. Pēc pirmās dienas rezultātiem Arturs Klots ieņēma sesto vietu, bet Alvils Brants bija 12.vietā.

 

Līderis pēc pirmajiem diviem braucieniem bija mājnieks Kristofers Stjuarts, kuram sekoja austrietis Hermans Elmauers. Bet izšķirošajos braucienos šveicietis izrādījās ātrāks un izcīnīja čempiona titulu. Otrajā dienā Klots uzrādīja otro un pirmo labāko rezultātu braucienos, ievērojami pakāpjoties rezultātu tabulā no sestās uz otro vietu. Tikmēr šveicietis Stjuarts pēdējā braucienā palika tikai 11.vietā un summā ierindojās trešajā vietā, ļaujot sudraba godalgu saņemt latvietim.

 

Brantam trešajā braucienā tikai 16.rezultāts, kas neļāva arī summā pacīnīties par augstāku vietu, neskatoties uz sesto labāko laiku noslēdzošajā, ceturtajā braucienā. Summā Latvijas otrajam pilotam 14.vieta.

 

Arturs Klots ir divkārtējs pasaules čempions parabobslejā un šogad otro reizi karjerā izcīnīja arī Eiropas čempiona titulu.

 

 

Apsveicam Arturu un treneri Vitu Kotāni ar panākumiem!

 

Foto: Ģirts Kehris

Informācijas avots: 

Latvijas bobsleja un skeletona federācija

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.