29.05.2012
Piedzīvojumu sacensības Triatel xRace 2012 – Valkā un Valgā

Pirmo reizi xRace norisināsies divās valstīs vienlaicīgi. Vasaras pirmajās brīvdienās – sestdien un svētdien, 2.un 3.jūnijā Valkā un Valgā notiks Triatel xRace piedzīvojumu sacensību otrais posms, kurā piedzīvojumu meklējumos piedalīsies komandas no Latvijas un Igaunijas. xDream (Igaunijas) un xRace (Latvijas) piedzīvojumu sacensību organizatori informē, ka būs vairāk kā 1000 dalībnieku. Sacensības notiks no 2.jūnija plkst.17.00 līdz 3.jūnija plkst.12.00. „Šajā posmā būs daudz jauninājumu un atšķirīgu elementu nekā ierasts. Latvijas piedzīvojumu sacensību dalībniekiem būs iespēja sacensties ar pieredzējušiem Igaunijas piedzīvojuma sporta dalībniekiem. Igaunijā xDream piedzīvojumu sacensības  notiek jau astoto gadu, bet xRace Latvijā 30.aprīlī atklāja trešo sezonu,”  stāsta xRace organizators Jānis Vanags. Sacensību centrs atradīsies Valgā, starts tiks dots plkst.22.00. Lai arī jūnija nakts tumsa ir pāris stundu gara, tomēr dalībniekiem tiks dota iespēja ieslēgt savus lukturus un veikt distanci un pildīt sacensību uzdevumus pilnīgā tumsā. Sacensības laikā dalībniekiem būs vairakkārt jāšķērso robežu – no Latvijas uz Igauniju un otrādi. Jauninājums Latvijas Sporta klases komandām būs skrituļošanas disciplīna, ko būs jāveic vienam pārstāvim no komandas. Valkas nosaukums pēc dažiem avotiem nozīmē strauts vai purvs. Un ar šādu apvidu dalībniekiem arī nāksies saskarties. Distance sagaidāma sportiskāka, nedaudz garāka, tumšāka, pārsvarā ārpus pilsētas, pretstatā pirmajam Jūrmalas posmam. Organizatoriem ir liels izaicinājums ne tikai organizēt sacensības tik lielam dalībnieku skaitam, bet arī izdomāt kā tos sadalīt trasē. Un ir atrasta veiksmes atslēga, kas sagādās pārsteigumu ne tikai dalībniekiem, bet arī padarīs ļoti skatāmu startu līdzjutējiem. Visas distances laikā līdzjutēji varēs sekot līdzi komandām ar GPS iekārtām www.mansgps.lv  mājas lapā gan sacensību centrā, gan no mājām. Pieteikšanās ir pieejama līdz pat sacensību dienai mājas lapā www.xrace.lv.

Sacensību ģenerālsponsors – Triatel.

Sacensības atbalsta – Sportland, Gandrs, Isostar, Silvanols, Ķeizarmežs, VivaSport, Aldaris, Red Bull, Fazer, mansGPS, Valkas pilsētas dome.

Informē – Diena, 1188.lv.

Pasākuma organizators – biedrība „Piedzīvojumu sacensību apvienība” Sacensību organizators – Kārlis Osis, 26521886 www.xrace.lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.