21.06.2016
Pirms Jāņu futbols notiek jebkuros apstākļos

Visiem ir zināms fakts, ka laika apstākļu untumi nevar traucēt futbola spēlei un futbols notiek jebkuros laika apstākļos. Savādāk ir ja neierodas pretinieki, tad komanda, kura ir ieradusies uz spēli, tiek pie uzvaras. Tā ir parasti, bet ne šo reizi, kad Sēļu futbolisti, tikai sev zināmu iemeslu dēļ neieradās uz spēli, tika pieņemts lēmums, tradīcijas ir svarīgākas par visu, un spēle notika. Sanākušie Lugažu puses futbolisti sadalījās divās komandās ( pa 7 spēlētājiem) un spēle sākās.

Spēles pirmais puslaiks gandrīz beidzās ar bezvārtu neizšķirtu, kad pēdējās minūtēs “oranžiem” izdevās gūt pirmos vārtus. Otrā puslaika sākums labāks atkal izdevās “oranžajiem” un ātri tika gūti vēl divi vārti. Varēja domāt, ka “melnā” komanda ir kapitulējusi un spēles iznākums ir zināms, tomēr nē. Gandrīz bezcerīgais rezultāts, tieši pretēji, lika komandai saņemties, un ar jaunu sparu doties uzbrukumā. Gala rezultātā, otrā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē “melnā” komanda rezultātu izlīdzināja un spēle beidzās ar rezultātu 3:3. Var teikt, ka uzvarēja draudzība, bet nevieni vārti netika dāvināti, tie tika izcīnīti ar lielu neatlaidību.

Paldies, visiem Lugažu puses futbolistiem par atbildību un tradīciju godāšanu, jo pirms Jānu futbola spēles, starp Valkas pagasta Lugažu un Sēļu komandām, notiek nu jau teju piecpadsmit gadus. Loti ceru, ka nākamajā gadā Sēļu puses futbolisti spēs izveidot komandu un atrādīs savu varējumu futbola laukumā.

Informāciju sagatavoja - Atis Empelis, Valkas pagasta sporta organizators.