09.01.2012
U-9 futbolisti iekaro krievzemes līdzjutēju simpātijas

Pirmajās jaunā gada dienās Valkas U-9 jaunie futbolisti devās Sanktpēterburgas virzienā. Gatčinas pilsētā jau 17. reizi notika futbola turnīrs „Ziemassvētku brīvdienas”. Tajā piedalījās komandas no Ļeņingradas apgabala, Sanktpēterburgas, kā arī no tālākām Krievijas pilsētām: Vologdas, Čerepovecas, Novgorodas. Valkas komanda bija vienīgā, kas pārstāvēja citu valsti, līdz ar to turnīram šogad piešķirot starptautisku nozīmību. Pirmo spēli Valkas zēni aizvadīja ar ,,Slavator” komandu no Lodejnoje Poļe. Ceļā pavadītās stundas un neierasti ilgais spēles laiks (2x25 min.) nebija šķērslis uzvarai 5:1. Otrajā spēļu dienā pirmie pretinieki bija Gatčinas sporta skolas N2 jaunie futbolisti. Šī spēle sanāca ļoti samocīta, trīs reizes nonācām zaudētājos, bija neierasti daudz nevajadzīgu kļūdu, tika patērēts daudz spēka, kas būtu noderējis dienas otrajā spēlē, tomēr rezultātā tika gūta pārliecinoša uzvara 9:3. Nākamais pretinieks bija „Zenit - Viborga” komanda, kas ir slavenā Sanktpēterburgas  „Zenit” filiāle. Spēle bija ļoti saspringta. Pēc pirmā puslaika bijām vadībā ar 3:1. Diemžēl otrais puslaiks sākās pagalam neveiksmīgi, tika zaudēti trīs neloģiski vārti, un pārsvars tika izsēts. Rezultātā zaudējums ar 3:6. Pēc šīs spēles mūsu komanda savā apakšgrupā ierindojās otrajā vietā. Trešajā spēļu dienā pretiniekos bija Vologdas komanda, ļoti ātra un tehniska komanda. Jau no spēles pirmajām minūtēm laukumā risinājās bezkompromisa cīņa, kurā neviena no komandām negrasījās piekāpties. Tomēr spēles pirmo puslaiku labāk aizvadīja mūsu komanda un pelnīti atradās vadībā 3:1. Spēlei  turpinoties,  iniciatīvu pārņēma Vologdas komanda, un divas minūtes pirms spēles beigām nonācām zaudētājos. Visi centieni izlīdzināt rezultātu beidzās  nesekmīgi, zaudējums 3:5. Turnīra organizatori šo spēli novērtēja kā pašu saspringtāko un saistošāko, kas bija fināla cienīga. Citu komandu treneri nāca mums klāt un slavēja par parādīto sniegumu un cīņassparu. Pēc šī zaudējuma mums atlika cīnīties par 3.vietu turnīrā ar komandu „NIKA”. Pirms spēles tika rūpīgi pārrunāta spēles likme – cīņa par trešo vietu. Spēli iesākām pāliecinoši, ātri guvām vārtus, un pretinieks nespēja rast argumentus mūsu pārliecinošajam sniegumam. Mēs savukārt pratām izmantot katru pretinieka kļūdu. Gala rezultāts šaubas neradīja - 9:0. Prieks par izcīnīto trešo vietu un skaistajām medaļām, kas ceļos uz Latviju. Paldies visiem zēniem: vārtsargam Artūram, aizsargiem Matīsam un Ivaram, uzbrucējiem Anrijam un Mārtiņam, rezervistiem Danielam, Klāvam, Dāvim, Mikam, kuri deva iespēju ievilkt elpu pamatsastāva spēlētājiem. Bet vēl viens pārsteigums mūs gaidīja apbalvošanas ceremonijā. Par visa turnīra labāko uzbrucēju orgkomiteja atzina mūsu spēlētāju Mārtiņu Mazuru. Daudzu komandu treneri Mārtiņa spēli tiešām apbrīnoja un paredz panākumus futbola laukumos, galvenais puisim ir neapstāties pie sasniegtā. Bija patīkami, ka ar katru spēli iekarojām vietējo skatītāju simpātijas. Pēdējā spēlē atbalsts tiešām bija varens. Viss par šo turnīru ir atrodams mājaslapā www.gatchina-team.ru. Spēļu starplaikos apskatījām Gatčinas pilsētu un pili. Bija lieliska ekskursija uz Sanktpēterburgu. Apskatījām daudzas skaistas un ievērojamas pilsētas vietas. Pilsēta tiešām bija ļoti skaisti izrotāta un izgaismota. Mums radās iespēja arī apmeklēt Pēterburgas kompleksu (Komplex-Peterburgsky), tas ir stadions zem jumta. Tajā laikā tur risinājās Granatkina piemiņas turnīrs futbolā, kurā piedalījās arī Latvijas jauniešu izlase, kuras sastāvā spēlē arī bijušais Valkas sporta skolas audzēknis Madis Miķelsons. Diemžēl Latvijas komandas spēli neizdevās redzēt, bet skatījāmies Sanktpēterburgas un Azerbaidžānas komandu spēli. Vislielāko paldies bērni un viņu vecāki saka mūsu labvēļiem, bez kuru atbalsta nebūtu šīs trešās vietas, neviens neievērotu Mārtiņa labo sniegumu, un bērni negūtu vislabākās emocijas. Paldies jums, SIA „Valkas meliorācija”, A/S „SEB banka”, SIA „Vārpas -1” un SIA „Tīne”!