25.02.2021
Valcēnietis Andris Dainis jau 30. reizi startē Tartu slēpošanas maratonā

21. februārī Igaunijā norisinājās 47. Tartu maratons, kas ir viens no visprestižākajiem slēpošanas maratoniem pasaulē. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, šoreiz maratons notika nedaudz savādākā formātā. Sacensības norisinājās bez skatītājiem, izpalika Open Track, stafetes, 16km un bērnu sacensības.

 

Ar speciālu Igaunijas Republikas valdības atļauju norisinājās galvenais notikums - 63km un 31km distanču slēpošanas sacensības. Maratona organizatori sadarbībā ar  Igaunijas Veselības pārvaldi bija izstrādājuši plānu, kā nodrošināt epidemioloģiski drošas sacensības sacensību dalībniekiem un atbalsta personālam. Visiem sacensību dalībnikiem bija obligāti jānesā sejas maskas gan pirms starta, gan pēc finiša.  Individuālos aizsardzības līdzekļus lietoja arī atbalsta personāls. Izpalika tradicionālais zupas katls, tā vietā katram dalībniekam siltie ēdieni un dzērieni bija pieejami individuālos, dabai draudzīgos papīra traukos.

 

Sacensībās jau 30. reizi piedalījās valcēnietis Andris Dainis, par ko viņam pasniegta arī  īpaša atzinība un piemiņas nozīme. “Sacensības noritēja tiešām augstā līmenī gan no organizatoriskā, gan epidemioloģiskās drošības viedokļa ,” atzinīgi vērtē A. Dainis. “Viss bija izplānots līdz pēdējam sīkumam - plašajā slēpošanas trasē starp dalībniekiem bija ievērojama distance, līdz ar to nebija nekādas drūzmas.”

 

“Pirms došanās uz sacensībām, atbilstoši valstī noteiktajiem epidemioloģiskās drošības nosacījumiem, veicu Covid-19 testu, kas derīgs 72 stundas. Šonedēļ plānots veikt atkārtotu testu, un nākamnedēļ saņemt vakcīnu,” komentē Dainis.

 

Kopumā sacensībās piedalījās 3477  dalībnieki, no tiem - 2510  sportisti bija izvēlējušies pārvarēt 63km slēpošanas distanci, un 967 sportisti veica 31km distanci. Dalībnieki startēja pa 500 dalībniekiem vairākās grupās ar 15 minūšu starta intervālu. Katrs dalībnieks, kas pievarēja savu izvēlēto distanci, finišā arī saņēma piemiņas medaļu. Maratonā dalību ņēma arī Igaunijas valsts prezidente Kersti Kaljulaida un bijušais Valgas pašvaldības vadītājs Margus Lepiks.

 

Pēc 16 gadu pārtraukuma sacensībās triumfēja vietējie igauņu sportisti. Zelta medaļu izcīnīja Mart Kevin Põlluste. Savukārt, no Latvijas sportistiem spēcīgākais bija Jānis Teteris.

 

Pirmo reizi Tartu Maratona vēsturē norisinās arī virtuālās sacensības, kurās ikviens interesents aicināts piedalīties līdz 14. martam.

Plašāka informācija atrodama oficiālajā tīmekļvietnē www.tartumaraton.ee angļu un krievu valodās.

 

Izmantotie resursi:

www.tartumaraton.ee

 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciālists

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.