21.03.2016
Valcēnietis Arturs Klots izcīna trešo vietu 1. Pasaules čempionatā parabobslejā

Foto - Viesturs Lācis

Piektdien un sestdien, 18.un 19 martā, Parksitijas trasē, ASV, pirmajā Pasaules čempionātā parabobslejā piedalījās Austrālijas, Nīderlandes,  ASV, Latvijas, Kanādas , Holandes, Norvēģijas, Austrijas un Spānijas sportisti. Kopā 13piloti, tajā skaitā  no Latvijas – Alvils Brants un Arturs Klots.

Uzvarēja Lonijs Bisonets ( Kanāda), otro vietu izcīnīja Latvijas pārstāvis Alvils Brants (Jūrmala), trešais - Arturs Klots (Valka).

Alvils, kurš spraigā cīņā kļuva par pirmo parabobsleja vicečempionu pasaulē un bronzas medaļas ieguvējs Arturs,  pārsteidza pieredzējušo olimpiskās Soltleiksitijas sporta specialistu sabiedrību, apsteidzot čempionāta favorītu Āronu Lenighemu ( 7. vieta), kurš startē šajā trasē kopš 2003.gada un pārējos šī kontinenta pārstāvjus, kuriem neizdevās izmantot  mājas trases priekšrocības. Rezultātu blīvums liecina par spraigu cīņu šajā čempionātā un tādēļ liels prieks un lepnums par abu sportistu izcīnītajām vietām.

Paldies arī  olimpietim, Latvijas bobsleja izlases bijušajam pilotam Edgaram Maskalānam, kura padomi šosezon abiem sportistiem nodrošināja sudraba medaļas Pasaules kausu posmos un Parksitijas trasē.

Lieliski sarīkotais Pasaules čempionāts bija kārtējais solis pretim parabobsleja iekļaušanai paralimpisko spēļu programmā.