02.10.2014
Valkā ar nūjošanas nodarbību turpinās veselības nedēļa

2.oktobrī, Latvijas Veselības nedēļas ietvaros, 29. septembrī Valgas Pedeles atpūtas zonā notika otrā nūjošanas nodarbība “Nūjo sev”, ko arī šoreiz vadīja nūjošanas gide Sandra Daņilova. Uz nodarbību bija ieradušās 7 dalībnieces, kuras jau pirmajā nūjošanas nodarbībā, kas notika 29.oktobrī, bija ieguvušas vajadzīgās tehniskās iemaņas, lai varētu sevi veltīt intensīvākām treniņa nodarbībām. Arī šoreiz dalībnieces saņēma īpašu Veselības nedēļas jeb Move Week aproci, kas kalpoja arī kā spilgta atpazīšanās zīme veselīga dzīvesveida piekritējiem.

“Nūjot var iemācīties ikviens”, pārliecināta ir trenere Sandra Daņilova. “Nūjotājiem nav nepieciešama ne īpaša fiziska sagatavotība, ne dārgs aprīkojums, tikai nūjas, tāpēc šīs nodarbības ir piemērotas ikvienam”. Zināms, ka nūjošana nodarbina ap 90% cilvēka muskuļu, turklāt tā ir efektīvāka par intensīvu iešanu bez nūjām.

To apliecina arī nodarbību apmeklētājas, kuras atzīst, ka izvēlējušās tieši šo aktivitāti, jo tai nav nekādu vecuma ierobežojumu, bez tam ar to nodarboties iespējams visos gadalaikos. Valkas novada centrālās bibliotēkas direktore Ginta Dubrovska atzīst, ka nūjošana ir brīnišķīgs sporta veids tiem profesiju pārstāvjiem, kuriem ikdienā ir sēdošs darbs, tāpēc labprāt nūjo pati un uz nodarbībām mudina arī pārējās bibliotēkas darbinieces. Regulāras fiziskas aktivitātes ir lētākais un efektīvākais veids kā novērst dažādas saslimšanas un uzturēt sevi labā fiziskā formā.

“MOVE Week” jau trešo gadu organizē Starptautiskā Sporta un kultūras asociācija (ISCA) sadarbībā ar Eiropas Riteņbraucēju Federāciju un Eiropas valstu tautas sporta (sports visiem) nacionālajām organizācijām. Latvijā Veselības nedēļu koordinē Latvijas Tautas sporta asociācija (LTSA). Atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Sporta Federāciju padome, LDz Ritošā sastāva serviss, kompānija Coca Cola.

Latvijas Veselības nedēļa norisinās no 29. septembra līdz 5. oktobrim. Arī tie aktīvā dzīvesveida piekritēji, kuri ceturtdien -  02.10. dosies uz piekto seriāla “Optimists” “Rudens – 2014” kārtu, arī saņems īpašu “Veselības nedēļa – 2014” aproci.  Jāpiebilst, ka aproču skaits ir ierobežots! Nāc un piedalies!

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.