17.02.2016
Valka/Valga piekāpjas līgas čempioniem

16.februārā spēlē "Aldara" Latvijas Basketbola līgā Jura Umbraško trenētais BK “Valka/Valga” mājās piedzīvoja zaudējumu pret Latvijas čempioniem un pašreizējiem vicelīderiem VEF Rīga klubu (64:82). Mājinieku rindās rezultatīvākie bija Mārtiņš Berķis ar 16 un Jurijs Aleksejevs ar 15 punktiem (9 atl.b.). Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 15 punktiem bija debitants Joshua Bostic.

Pirmajā ceturtdaļā Valmo Kriisam un Edgaram Krūmiņam no tālās distances izdevās uz brīdi izvirzīt vadībā mājiniekus – 5:4, 10:9 -, taču ceturkšņa pēdējās trīs minūtēs punktus guva tikai VEF, kas pārtraukumā devās ar plus astoņi (18:10).

Otrajā ceturtdaļā Mārtiņš Berķis ar vēl vienu trejaci pietuvināja "Valku"/"Valgu" līdz diviem punktiem (20:22), bet nākamās divas minūtes atkal punktus guva tikai VEF, kas atrāvās līdz plus desmit (30:20). Puslaiku VEF noslēdza ar vēl vienu izrāvienu – desmit punkti pēc kārtas, un jau 40:24 viesu labā. Otrajā puslaikā rezultāta starpība diezgan stabili saglabājās padsmit punktu robežās, un VEF nosargāja uzvaru ar rezultātu 82:64.

Abas komandas šosezon jau vienreiz bija tikušas – Valka/Valga basketbolisti 25.oktobrī izbraukumā Rīgā zaudēja Rīgas VEF ar rezultātu 75:113. VEF sastāvā astoņi basketbolisti guva vismaz desmit punktus, bet ar 18 rezultatīvākais bija Ričmonds Vilde. Pretinieku rindās tikpat iemeta Berķis.

Skatītāju konkursā dalībnieks bija precīzs vienā no metienu punktiem ar pirmo mēģinājumu un ieguva balvu no konkursa atbalstītājiem.

Savukārt sanākušos līdzjutējus minūtes pārtraukumos un spēles atpūtas brīžos ar skaistiem un atlētiskiem deju soļiem priecēja basketbola kluba “Valka/Valga” karsējmeitenes, kurām šī bija pirmā uzstāšanās basketbola publikas priekšā.

"Valka/Valga" iepriekšējā mačā izbraukumā ar 76:75 pārspēja "Valmieru/Ordo", bet VEF otrajā pagarinājumā ar 102:108 piedzīvoja neveiksmi Liepājā.

Nākamo spēli Jura Umbraško padotie aizvadīs 20. Februārī izbraukumā tiekoties ar Jelgavu.

Valka/Valga – VEF Rīga 64:82 (10:18, 14:22, 24:25, 16:17)

Valka/Valga: Berķis 16 (3p. – 4/10), Aleksejevs 15 (9ab, 6rp), Kriisa 11, Saage 9 (3pb), Rozītis 7, Krūmiņš 4, Kanbergs 2, Veski, Peterson.

VEF: Bostiks 15, Vilde 12 (8ab), Geks 11, Harelsons 9 (8ab), Meiers 9, Bērziņš 8, Strēlnieks 6, Ruvio 6, Jakovičs 5, Kruss 1, Mejeris.