18.04.2016
VK "Valka" uzsāk cīņu Nacionālās līgas finālā

Latvijas Volejbola Federācijas Nacionālās līgas 2. divīzijā VK “VALKA” 11 komandu konkurencē pēc regulārās sezonas ierindojās 3. vietā. Pirmās trīs komandas sezonas laikā bija pārliecinoši atrāvušās no pārējiem konkurentiem. (VK “Ozolnieki”, VK “Vecumnieki”, VK “Valka”).

1/4 finālā valcēnieši mērojās spēkiem pret komandu “RVS/Pērkons” no Rīgas. Šis bija patiesi neparocīgs pretinieks, par ko arī liecināja sērijas iznākums 2:1, valcēniešu labā. Rīdzinieki rādīja ļoti labu sniegumu visās spēlēs, kas lika pieļaut nepiespiestās kļūdas, jo play-off izslēgšanas spēles ir augsta atbildība, un katrs punkts ir ļoti svarīgs. 1/2 finālā VK “Valka” spēlēja pret Vecumnieku komanda, kura šogad pēc regulārās sezonas ierindojās 2. vietā. Pretinieks ir ļoti spēcīgs un mērķtiecīgi noskaņots, jo pagājušogad pēc labas regulārās sezonas Vecumnieku komandu piemeklēja traumas vadošajiem spēlētājiem, kā rezultātā tie cieta zaudējumu jau 1/4 finālā. Šogad “Vecumnieki” 1/2 finālā stājās pretim ar visiem saviem spēkiem, arī VK “Valka” lika tiem pretim visu savu sastāvu.

Pirmajā spēlē VK “Valka” mājās rādīja ļoti labu sniegumu un pieveica Vecumnieku komandu 3:0. Visus spēlēs setus valcēnieši bija stabilā vadībā un spēja vinnēt pārliecinoši. Otrajā spēlē valcēnieši par saviem spēkiem nepavisam nešaubījāmies, vienīgi uztrauca Vecumnieku zāle, kurā līdz šim visu laiku esam zaudējuši dēļ zemajiem griestiem, kas piespiež zaudēt daudz punktu spēlē, jo bumba nemitīgi skar zemos grieztus. Vecumnieki pie savas zāles ir pieraduši, kā rezultātā līgas komandas lielākoties parasti cieš sakāvi pie viņiem. Šajā svarīgajā spēlē Valkas volejbolisti centās nedomāt par griestiem un iepriekšējiem zaudējumiem, vienkārši devās laukumā kareivīgi noskaņoti, un domāja tikai un vienīgi par uzvaru!

Pirmais sets bija grūts un pagalam neveiksmīgs, jo zaudējām setu 23:25. Sāpīgi, bet puiši nepadevās un nākamajā setā turpināja spēlēt savu spēli, aizmirstot par neveiksmīgo pirmo setu. Otro un trešo setu VK “Valka” uzvarēja stabili, un rezultāts nu jau 2:1 valcēniešu labā. Bet mājinieki negrasījās padoties, kā rezultātā spēja uzvarēt 4.setu panākot neizšķirtu rezultātu - 2:2. Izšķirošais mirklis, 5.sets, līdz 15 punktiem. Šo setu abas komandas aizvadīja ļoti vienlīdzīgi punkts punktā, bet galotnē pārāka izrādījās Valkas komanda, uzvarot šo setu ar rezultātu 15:13, kas deva uzvaru visā spēlē 3:2. 1/2 fināla sērijā uzvara pār Vecumnieku komandu - 2:0.

VK “Valka” izcīnījusi vietu lielajā finālā, kur atkal tāpat kā iepriekšējās sezonas finālā, jāmērojas spēkiem pret komandu “Ozolnieki”.

Šogad “Ozolnieki” rāda ļoti labu sniegumu, visā sezonā zaudējot vien 2 reizes, viens pret valcēniešiem, un viens pret Kuldīgas komandu.

VK Valka un VK Ozolnieki šogad savstarpējās spēlēs ir 1:1, kas liecina, ka būs aizraujošs fināls.

Pirmā spēle Valkā, Lauktehnikas sporta zālē 23.aprīlī plkst. 17:00

Gaidām savu līdzjutēju atbalstu lielajā finālā!