14.02.2017
Cilvēkus no reģioniem grib nodarbināt attālināti

Jau labu laiku lolojis ieceri par darbiniekiem arī ārpus Rīgas, IT uzņēmums Accenture 2014. gadā atvēra savu pārstāvniecību Ventspilī, jo te bija laba infrastruktūra un spēcīga mācību iestāde, no kuras ņemt speciālistus – Ventspils Augstskola. Patlaban Accenture birojā šajā pilsētā strādā jau ap 20 darbiniekiem.

Savukārt šī gada sākumā Accenture spēris soli tālāk un uzsācis projektu, kura mērķis ir piesaistīt strādājošos arī citos Latvijas reģionos, turklāt liekot uzsvaru uz to, ka strādāt uzņēmumā var no jebkuras vietas, attālināti, nevis tikai atrodoties konkrētā tā birojā, vienuviet ar citiem kolēģiem.

 

Kaut vai tikai dažus

Jaunā iecere ir pamazām veidot darbinieku kopas dažādās Latvijas vietās, dodot iespēju viņiem vienlaikus gan strādāt starptautiskā IT kompānijā, gan turpināt dzīvot savā ierastajā vidē ārpus Rīgas. Pirmais šāds pilotprojekts sākts Valkā, stāsta Accenture Personāla nodaļas vadītāja Latvijā Zanda Arnava. "Mums ir svarīgi, ka pašvaldība ir ieinteresēta sadarbībā, un Valka tāda ir," viņa pamato, uzsverot dialoga būtiskumu. Arnava stāsta, ka Valkas pusē plānots atrast nevis kādu konkrētu skaitu attālinātu darbinieku, bet gan kaut vai tikai dažus (atkarībā no cilvēku atsaucības) IT profesionāļus, kurus apmācīt, nodarbināt un ap kuriem vēlāk jau kā ap pieredzējušiem Accenture darbiniekiem varētu pulcēt IT studentu – uzņēmuma praktikantu bariņu, jo viņu darbs jāuzrauga zinošākam kolēģim. "Šī ir pirmā sēkla, no kā ilgtermiņā var veidoties lielākas šūniņas," Arnava saka.

Lai gan nepieciešamības gadījumā arī Valkā pašvaldība ir gatava piedāvāt biroja telpas, kur šī reģiona darbiniekiem sanākt kopā un sajusties kā daļai no viena uzņēmuma, ikdienas darbs noritēs attālināti, katram IT speciālistam vai programmētājam strādājot mājās. Tehniski un no IT drošības viedokļa tā nav problēma. Tiesa, šad tad var rasties vajadzība kādu laiku pastrādāt pie IT projekta pasūtītājiem klātienē. "Bet Accenture tāpat visi darbinieki ir iesaistīti starptautiskos projektos, un nav starpības, vai darbinieks vajadzības gadījumā pie klienta brauc no Rīgas, Valkas vai citurienes," saka Arnava. Viņa uzskata, ka attālināts darbs ir izaugsmes iespēja, sevišķi jauniešiem, un rosina nebaidīties un mēģināt.

 

Informēs un iedrošinās


Arnava atzīst, ka projekta dzinulis ir strādājošo deficīts IT nozarē un ka, lai aizsniegtu un uzrunātu potenciālos darbiniekus reģionos, nepieciešama vietvaru aktīva iesaistīšanās. Tieši tāpēc februārī un martā Valkā ar pašvaldības palīdzību cilvēkiem tiks stāstīts gan par projektu, gan par uzņēmumu, attiecīgie profesionāļi tiks uzrunāti arī tiešā veidā, un caur skolām tiks apzināti to absolventi, kas izvēlējušies IT jomu, stāsta Māris Ozols, Valkas novada domes investīciju piesaistes speciālists. "Būs jāveic plašs informēšanas darbs, skaidrosim, konsultēsim, iedrošināsim," viņš saka. Pirmie secinājumi par to, cik daudz Valkas pusē atradīsies zinošu IT jomas speciālistu, kas gatavi attālinātam darbam, gan sagaidāmi tikai līdz ar pirmajiem pieteikumiem. "Bet ceru, ka interese būs. Zinu, ka daudzi jaunieši pēc ģimnāzijas aiziet studēt IT. Un vienmēr atradīsies cilvēki, kas novērtēs iespēju strādāt globālā kompānijā ar iespējām attīstīties."

Ozols uzsver – pašvaldība ir ieinteresēta, lai cilvēki Valkā paliktu vai atgrieztos un lai viņiem te tiktu piedāvāts tas pats, kas lielās pilsētās. "Lai viņi neaizplūstu pasaulē, bet varētu strādāt prestižu, labi apmaksātu darbu uz vietas savā dzimtajā pusē. Cīnāmies par jebkuru iespēju izveidot jaunas darba vietas, un kāpēc lai tās nebūtu attālinātas?!" Ozols domā, ka pārcelšanās uz metropoli vietā šāds darba modelis ļauj saglabāt dzīvesveidu, ko piedāvā Valka – pie robežas, ar dabas tuvumu, aktīvu kultūras dzīvi. Viņaprāt, arī no Accenture puses projekts ir nopietns solis un daļa no nākotnes redzējuma, jo IT speciālistu trūkums ik gadu jūtams arvien vairāk. Arnava apstiprina, ka uzņēmums domā par līdzīgu sadarbību arī ar citām pašvaldībām, kas pašas meklē saskares punktus ar Accenture vai kurās ir augstskolas – ar Madonu, Liepāju, Valmieru, Ventspili.

 

 

Pārpublicēts no:

http://www.diena.lv/raksts/latvija/zinas/cilvekus-no-regioniem-grib-nodarbinat-attalinati-14165587

Diāna Kārkliņa, “Diena”

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.