17.02.2017
ELRON un AS “Pasažieru vilciens” tikšanās laikā panākta vienošanās

Vakar, 16. februārī Rīgā, Igaunijas Republikas vēstniecībā Latvijā, Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis un Valgas pilsētas mērs Kalevs Herks piedalījās sanāksmē par pārrobežu pasažieru vilcienu satiksmi. Tikšanās piedalījās arī uzņēmumu AS “Pasažieru Vilciens” un AS “Eesti Liinirongid” (Elron) vadītāji. Šīs tikšanās mērķis bija pārrunāt aktuālākos jautājumus un atrast veidus, kā nodrošināt veiksmīgu sadarbību starp diviem uzņēmumiem, sniedzot ērtākus satiksmes pakalpojumus dzelzceļa līnijas “Rīga - Tartu” pasažieriem.

         

Tikšanās laikā tika panākta vienošanās, ka abi uzņēmumi iecels pārstāvi, kurš būs atbildīgs par informācijas apmaiņu starp tām, ieskaitot informāciju par vilcienu kustības grafika un izmaiņām tajās.

         

Tika arī nolemts, ka diviem uzņēmumiem ir jāsaskaņo vilcienu grafiki tā, lai, sākot no 2018. gada uz minētās dzelzceļa līnijas abos virzienos vismaz vienu reizi dienā būtu sinhronizēta vilcienu satiksme.

         

Tika konstatēts, ka visi jautājumi, kas saistīti ar iespēju atkārtoti atvērt tiešo dzelzceļa līniju “Rīga-Tartu”, tostarp veiktu arī visaptverošu šīs līnijas priekšizpēti, ir Latvijas un Igaunijas Satiksmes ministriju kompetencē.

         

Sanāksmes dalībnieki apsprieda arī iespēju nākotnē saskaņot biļešu pārdošanas sistēmas.

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Aksana Markoviča

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.