17.10.2019
Latvijā veikts nekustamā īpašuma darījums, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju

Silīcija ielejas jaunuzņēmuma Propy nekustamā īpašuma darījumu platforma pirmo reizi tikusi izmantota  Latvijā, kas reizē arī iezīmē Propy pirmo darījumu Ziemeļeiropā. Propy piedāvā jaunas paaudzes risinājumus nekustamo īpašumu darījumu pārvaldībā un turpina gūt atzinību globālajā tirgū. Propy nekustamā īpašuma darījumu platforma ir izmantota zemes iegādei Niseko pilsētā Japānā, īpašumu tiesību nostiprināšanai ASV Vermontas štatā, kā arī īpašuma iegādei ar kriptovalūtu Seviljā, Spānijā.

 

Darījuma objekts - Omuļu skola - atrodas Latvijas pierobežā ar Igauniju un ir daļa no gleznainās Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta ainavu aizsardzības zonas. Skolas nams tika iesvētīts un atklāts 1936.gadā, bet 1975.gadā skola tika slēgta un tās vietā tika ierīkots kolhoza centrs. Ēkas sliktā tehniskā stāvokļa dēļ, pašvaldība lēma par tās pārdošanu un 2015.gadā īpašums nonāca zemnieku saimniecības “Kurģi” īpašumā.

 

Par Omuļu skolas pārdošanu tās jaunā īpašniece Eva Cildermane uzzināja sociālajā tīklā Facebook un uzreiz saskatīja potenciālu gan vēsturiskajai ēkai, gan tās atrašanās vietai. “Savā ziņā es varu sevi saukt par vecmodīgu – uzskatu, ka jālabo viss, kas labojams un jāatjauno viss kas atjaunojams, jo izmest un nojaukt bieži nav ilgtspējīgs risinājums.” Cildermane plāno pārveidot kādreiz bijušo pamatskolu par miera un iedvesmas atgūšanas avotu aizņemtiem biznesa profesionāļiem. “Dažreiz viss, kas mums nepieciešams, ir dziļi ieelpot un nospiest “restarta” pogu.”

 

Cildermane runā no pieredzes. Kā starptautiska mēroga uzņēmējai, viņas dzīves ritms mēdz būt saspringts un dinamisks ar intensīvu ceļojumu grafiku. Izmantojot jaunākās pārvaldības tehnoloģijas, Cildermanei bija iespēja iegādāties īpašumu attālināti un līdz ar to ietaupīt laiku ceļojumiem.  

 

Propy „all-in-one” jeb viss-vienā dizains ļāva pilnībā pārvaldīt darījumu tiešsaistē. Visi dokumenti, ieskaitot oficiālu pieprasījumu Valkas pašvaldībai, tika nosūtīti, parakstīti un saņemti elektroniski. Arī nostiprinājuma lūgums Zemesgrāmatai tika iesniegts elektroniski, jo pircēja un pārdevējs izmantoja iespēju saņemt notāra pakalpojumus tiešsaistē, apstiprinot savu identitāti ar video konferences palīdzību. Paralēli, izmantojot Propy platformu, par katru darījuma soli tika veikts ieraksts blokķēdē.

 

Propy platforma pilnveido un tajā pašā laikā arī vienkāršo nekustamā īpašuma pirkšanas procesu, kas ļauj veikt ātrākus un drošākus darījumus visām iesaistītajām pusēm. Tieši transakciju drošība un ātrums piesaista gan starptautiskus spēlētājus kā Cildermane, gan vietējo tirgu dalībniekus Propy platformas izmantošanai.

 

Foto: No Valkas novadpētniecības muzeja krājuma

 

Informāciju sagatavoja:

Nikola Gyurov
Klientu attiecību vadītājs

www.propy.com

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.