23.02.2016
Starptautisks arhitektūras konkurss “Valgas – Valkas dvīņu pilsētas centra teritorijas un gājēju ielas koncepcija”  

 

 Valkas novada dome un Valgas pilsētas valde rīko starptautisku arhitektūras konkursu “Valgas – Valkas dvīņu pilsētas centra teritorijas un gājēju ielas koncepcija”. Konkursa mērķis ir atrast labāko un piemērotāko risinājumu kopīgai pilsētas teritorijai abpus Latvijas un Igaunijas robežai un gājēju ielai. 2016.gada 26.februārī plkst.11:00 Reģionālo attīstības centru apvienības telpās, Grēcinieku ielā 1, notiks arhitektūras konkursa prezentācijas pasākums. Prezentāciju vadīs Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

 

Abas pašvaldības konkursa rezultātā cer iegūt pilsētas iedzīvotājiem un viesiem patīkamu un unikālu publisko ārtelpu. Konkursa rīkotāji sagaida, ka centrālais laukums būs ērti lietojams gan ikdienā, gan transformējams lielākiem pasākumiem kā, piemēram, Robežtirgus, pilsētas svētki un citi. Ar gājēju ielas palīdzību ir mērķis fiziski savienot Lugažu baznīcu Valkas pilsētas centrā un Jāņa baznīcu Valgas pilsētas centrā, jo šobrīd tās ir ievērojamas vizuālās dominantes, taču starp tām ir fiziskas barjeras. Gan centrālā laukuma, gan gājēju ielas telpas būtu jārada tādas, lai tās būtu piemērotas mazās uzņēmējdarbības attīstībai un veicinātu iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanu ārpus mājas, tādējādi veicinot socializēšanos un atgriežot dzīvīgumu pilsētas centrā. Konkurss tiek rīkots Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014 – 2020 projekta ietvaros.

 

Konkurss norisinās no 2016.gada 22.februāra līdz 2016.gada 18.maijam. Konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz 2016.gada 10.jūnijam. Kopējais konkursa balvu fonds ir 20 000 €. Konkurss tiek rīkots saskaņā ar Igaunijas Republikas likumdošanu un izsludināts https://riigihanked.riik.ee/register/hange/169679.

 

Arhitektūras konkursa nolikums (angļu valodā)

Arhitektūras konkursa uzdevums (angļu valodā)

 

Konkursa materiālus iespējams saņemt rakstot novads[uz]valka[punkts]lv un jolanta[punkts]krivina[uz]valka[punkts]lv.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Attīstības un projektu daļas vadītāja

Jana Putniņa

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.