21.03.2018
Tuvojas garšīgākais pavasara piedzīvojums – 16. Lielais labdarības robežtirgus!

Šogad Robežtirgus norises laiks ir 5. un 6.maijs. Pasākums nemainīgi vienos tirgotājus gan no Latvijas un Igaunijas, gan no tālākām valstīm. Atrakcijas un mūzika priecēs tirgus apmeklētājus divu dienu garumā.

         

“Labdarības loterija, tirgotāju andelēšanās, plaša kultūras programma, strītbols, izklaides bērniem, umurkumurs, zaļumballe, māmiņu dienai veltīti koncerti un citas aktivitātes sagaida Robežtirgus apmeklētājus un dalībniekus”, informē Valkas tūrisma un informācijas biroja vadītājs Dainis Čapiņš.

         

5.maijā no plkst.10.00 Uz Latvijas – Igaunijas robežas, Rīgas un Raja ielas krustojumā norisināsies jau 5. konkurss gaļas ražotājiem jeb „5.Starptautiskais gaļas un desu festivāls”. Konkursā aicināti piedalīties gan uzņēmumi, kas ražo pārtiku, gan mājražotāji. Desu un žāvējumu kvalitāti vērtēs žūrija. Konkursā var piedalīties ar produktiem: desas - vārītās, pusžāvētās, žāvētās, cieti žāvētās, asinsdesas, putraimu desas, kupāti un citas un žāvētas gaļas produkti (cūkgaļa, liellopu gaļa, vistas gaļa u.c.). Tiks noteikti laureāti šādās nominācijās: Gardākā desa un Gardākais žāvējums.

 

“Produkti tiek vērtēti pēc sekojošiem kritērijiem - garša, vizuālais izskats, smarža, un produkta dabiskums, vietējo izejvielu izmantošana”, stāsta pašvaldības pārstāve Sniedze Ragže.

 

“Konkursa žūrija papildus uzskaitītajiem var vērtēt arī īpašus, attiecīgajam produktam atbilstošus kritērijus, piemēram: videi draudzīga saimniekošana vai risinājumi, oriģinalitāte, īpašs ieguldījums un darba kvalitāte. Par to žūrija var piešķirt pārsteiguma balvas”.

 

Jau ceturto gadu Robežtirgus laikā 5.maijā norisināsies arī gaļas cepšanas sacensības jeb Valkas/ Valgas Barbekjū konkurss “Grils bez robežām 2018”, kurā individuālie dalībnieki vai komandas sacentīsies gaļas marinēšanā un cepšanā. Konkursam starts tiks dots jau plkst. 8.00 no rīta, Tartu ielā 2, Valgā, kad ieradīsies komandas, lai saņemtu grilējamos produktus. Dalībniekiem uz grila būs jāgatavo vista, ribas, liellopu gaļa un deserts. Katrai komandai tiks iedots pārtikas grozs, kurā būs sacensībām nepieciešamie produkti.

 

Vērtēšana notiks atbilstoši WBQA (World BBQ Association) noteikumiem.

Vairāk informācijas par konkursiem – nolikumā, Valkas novada mājaslapā, sadaļā Kultūra/ Nolikumi.

 

Dalību abos konkursos var pieteikt, rakstot uz e-pastu sniedze[punkts]ragze[uz]valka[punkts]lv, kā arī zvanot pa telefonu +371 26488684 Sniedzei Ragžei.

 

Jau tradicionāli Robežtirgus ideja un mērķis ir labdarība un tirgū iegūtie līdzekļi par tirdzniecības vietu nomu un loteriju tiek atvēlēti kādam konkrētam mērķim.

 

Šogad visu par tirdzniecības vietām iekasēto maksu plānots izlietot apstiprinātajam mērķim – velosipēdu nomas paplašināšanai un Valkas/Valgas pilsētu labiekārtošanai.

 

Tradicionāli Robežtirgus laikā notiek arī labdarības loterija, kuras balvu fondu veido uzņēmēju, iestāžu un privātpersonu saziedotās lietas. Pieteikt balvas loterijai var zvanot vai rakstot loterijas rīkotājiem - Valkas Rotari klubam vai Tūrisma informācijas birojam (Tālr.: 64725522, 26446602, tib[uz]valka[punkts]lv), kā arī vienkārši tās nogādāt Rīgas ielā 22, Valkā.

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Brūvere Kvēpa

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Valkas novada dome

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.