11.03.2021
Vēl 34 Vidzemes tūrisma uzņēmēji saņem atpazīstamības zīmi “Gājējam draudzīgs”

 

Aktīva atpūta dabā šobrīd ir īpaši aktuāla, un došanās pārgājienos ir lielisks veids, kā iepazīt Latvijas dabu. Kopš pagājušā gada rudens Latvijā tiek piešķirta atpazīstamības zīme "Gājējam draudzīgs", lai palīdzētu kājāmgājējiem atrast pakalpojumu sniedzējus, kas izprot viņu vajadzības un padara pārgājiena pieredzi vēl pozitīvāku. Sagaidot pavasari, “Gājējam draudzīgs” zīmi Vidzemē saņems vēl 34 tūrisma pakalpojumu sniedzēji, kuri piedāvā kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus, tādējādi kopumā līdz šim Vidzemē piešķirtas jau 44 šādas zīmes.

 

Latvijā zīmi piešķir komisija, kurā ir 13 dalībnieki – gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu. Zīme nav piesaistīta kādai konkrētai takai vai maršrutam, bet ir apliecinājums, ka attiecīgais pakalpojumu sniedzējs izprot pārgājienu tūristu vajadzības. Zīmei "Gājējam draudzīgs" ir vienota vizuālā identitāte visās trīs Baltijas valstīs.

 

2021. gada februāra izskaņā notika otrā Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly komisijas sēde Latvijā. Interese par zīmes saņemšanu bija liela – uz šo sēdi tika saņemts daudz pieteikumu. Balstoties uz kandidātu sniegto pašnovērtējumu par atbilstību kritērijiem, komisija lēma zīmi piešķirt 87 tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, no kuriem 34 atrodas Vidzemē:

 

Valkas novadā

Viesu nams “Ausmas”

 

Amatas novadā

Kempings “Oškalns”

Āraišu ezerpils Arheoloģiskais parks

 

Burtnieku novadā

Kempings “Ezerpriedes”

Valmiermuižas alus darītava

 

Smiltenes novadā

Atpūtas kompleks “Trīssaliņas”

Lauku māja “Lejas Varicēni”

 

Kocēnu novadā

Atpūtas komplekss “Vakarvēji”

Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs “ZTornis”

 

Gulbenes novadā

Viesu māja “Pincikājas”

 

Priekuļu novadā

Brīvdienu māja “Lejas ozoli”

Lindenhoff / Liepas muiža

Z/S “Ieviņas”

Brīvdienu māja “Vējaines”

 

Cesvaines novadā

Viesnīca “Grašu pils”

 

Līgatnes novadā

Rehabilitācijas centrs “Līgatne” (tostarp centra kafejnīca)

Līgatnes novada tūrisma informācijas centrs

Kanoe kempings "Makars"

Rīgas kalna apartamenti

Apartaments G18

Līgas Gaujas ielas apartaments

 

Cēsu novadā

Apartaments “Camino Cēsis”

Apartaments Rīgas 20/1

Žagarkalna pirtiņa / kempings

 

Valmierā

RIGA street Apartments 54

Timemachine Apartment

Valmieras tehnikuma studentu viesnīca

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

 

Madonas novadā

Brīvdienu dzīvoklis Saules ielā, Madonā

Lubāna mitrāja informācijas centrs

 

Alūksnes novadā

Z/S “Mūrnieki”

Alūksnes Tūrisma informācijas centrs

 

Apes novadā

Z/S “Kalnarušķi”

 

Lubānas novadā

Viesu nams "UpeNes"

 

Šobrīd Latvijā ir jau 105 “Gājējam draudzīgs” zīmes saņēmēji, tostarp 44 – Vidzemē. Pirmie 10 Vidzemes tūrisma pakalpojumu sniedzēji, kas saņēma zīmi jau pērnā gada izskaņā ir: kempings “Apaļkalns” (Pārgaujas nov.), viesnīca “Zeit” (Līgatnes nov.), viesnīca un restorāns “Kārļamuiža”, slēpošanas un atpūtas parks “Ozolkalns” (Amatas nov.), naktsmītne “Caunītes” (Kocēnu nov.), atpūtas bāze “Baiļi” , Brenguļu alus sēta (Beverīnas nov.), viesu nams “Bergervilla” (Valkas nov.), brīvdienu māja “Jaunvosi” (Apes nov.) un brīvdienu māja “Ezerlīči” (Alūksnes nov.).

 

Aicinām pārgājienu cienītājus baudīt aktīvas brīvdienas gan „Mežtakā” (www.meztaka.lv), gan citos pārgājienu maršrutos un pašiem pārliecināties par "Gājējiem draudzīgs" objektu viesmīlību! Ja zināt kādu gājējiem draudzīgu vietu, rosiniet viņus pieteikties zīmes saņemšanai.

 

Pieteikšanās zīmei

Nākamā zīmes piešķiršanas komisijas sēde notiks 2021. gada 18. maijā. Pieteikumi tiks pieņemti līdz 12. maijam.

Lejupielādējiet pieteikuma anketas un uzziniet vairāk par zīmi "Gājējam draudzīgs"; ej.uz/gajejiemdraudzigs

 

Zīmes “Gājējam draudzīgs” koncepts izveidots projektā "Pārrobežu pārgājiena maršruts "Meža taka"", kas tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam finansiālu atbalstu, sadarbojoties Latvijas un Igaunijas partneriem.

 

 

Informāciju sagatavojusi:

Māra Sproģe, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, mara.sproge@vidzeme.lv, tālr.: +371 26488091, www.vidzeme.lv

 

Rakstā izmantota “Lauku ceļotāja” sniegtā informācija.

 

Šī informācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.