20.12.2022
Studija JOY veiksmīgi noslēdz savu 27. radošo sezonu

Novembrī un decembrī piedalījāmies starptautiskos vokālos un horeogrāfijas konkursos.

 

Studijas JOY solisti starptautiskajā vokālajā konkursā “Golden Rose” Pērnavā (09.10.2022.) ieguva divas 1.vietas un trīs 3.vietas, kā arī soliste Laura Krastiņa saņēma speciālbalvu - ielūgumu  piedalīties Eiropas vadošo producentu organizētajā 21. Starptautiskajā vokālajā konkursā “Universong”, kas novembrī norisinājās Spānijā. 250 dalībniekus vērtēja žūrija 37 cilvēku sastāvā no Eiropas, Latīņamerikas un Āzijas. Laura iekļuva 30 konkursa labāko dalībnieku finālā un ieguva titulu “International Discovery Artist”. Ļoti patīkami, ka meitene no nelielas pierobežas pilsētas iekaroja sirdis un kļuva par Eiropas, Latīņamerikas un Āzijas dziedātāju un producentu atklājumu.

 


 

Atsaucoties uz Valgas pilsētas aicinājumu rīkot Ziemassvētku koncertu, Studijas JOY pedagogi un audzēkņi 3 nedēļu laikā sagatavoja īpašu Ziemassvētku programmu, kas bija veltīta 2. Adventei. Koncerta veidotāji aicināja  ticēt sapnim un brīnumiem. Bija  jauki 4.decembrī redzēt pilnu Valgas kultūras un interešu centra teātra zāli ar dažādu tautību skatītājiem - igauņiem, latviešiem, krieviem, ukraiņiem utt. Īpaši patīkami bija zālē redzēt daudz jauniešu.

 

Zālē valdīja omulīga atmosfēra, kuru gan skatītāji, gan studijas pedagogi un audzēkņi joprojām atceras ar siltumu sirdī. Pusotru stundu garais koncerts paskrēja vēja spārniem un, kad  skanēja beigu dziesma, publika vēlējās vēl uzkavēties. Dalībnieki piedāvāja dziedāt līdzi izpildītājiem un  kopā tika dziedāta visiem labi pazīstamā  dziesma “Last Christmas”. Šajos brīžos visi, gan skatītāji, gan studijas dalībnieki ticēja sapnim un brīnumam.

 

Koncerta atbalstīšanā un tapšanā bija iesaistīti visi studijas dalībnieki, vecāki, Valgas kultūras nama darbinieki un pat būvniecības preču veikals K-rauta.

 

Vienlaicīgi gatavojoties 2. Adventes koncertam, studijas JOY  deju kolektīvi turpināja gatavošanos  21. starptautiskajam festivālam un horeogrāfijas konkursam “Neposedõ kutsub sõpru”, kas no 10.12 līdz 11.12 norisinājās Tallinā. Konkursā piedalījās 5 studijas JOY deju grupas. Kopā konkursā piedalījās vairāk nekā 500 dalībnieku no trim Baltijas valstīm.

 

 

Dejas vērtēja profesionāla žūrija, kuras sastāvā bija:

Kaie Kõrb - primabalerīna un deju skolotāja, Tallinas Mūzikas un baleta skolas baleta vadītāja

Viesturs Jansons - Tallinas Mūzikas un baleta skolas pasniedzējs, Igaunijas Nacionālās operas solists

Natālija Ilvesa - horeogrāfe, romu deju ansambļa "Al Sol" un interešu skolas "Khamoro" dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja

Anna - Maria Laius - horeogrāfe un dejotāja, ir vadījusi meistarklases Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Īrijā, Vācijā.

Baltijas valstu labāko kolektīvu augstais tehniskais līmenis, stilizēti un spilgti tērpi, izpildītāju radošā aizraušanās, tas viss radīja dejas  svētku atmosfēru.

 

Studijas JOY audzēkņiem, skolotājiem un vecākiem uzvara šajā konkursā bija ļoti nozīmīga un vērtīga:

Studijas JOY deju grupa  “Richard” - 1. vieta ar deju  “Adieu mon Ami” (vecuma kategorija 11-14 gadi)

Studijas JOY ielu deju grupa  - 2. vieta ar deju  “Vabadus” (vecuma kategorija 15-19 gadi)

Studija JOY & Läänemere ģimnāzija -1. vieta ar deju “Pärast kooli” (vecuma kategorija 7-10 gadi)

Studija JOY & Läänemere ģimnāzija - 1. vieta ar deju  “Nõiduslik mets” (vecuma kategorija 11-14 gadi)

Studija JOY & Läänemere ģimnāzija - 2. vieta ar deju“Matrix” (vecuma kategorija 11-14 gadi)

 

 

Liels paldies studijas JOY pedagogiem, audzēkņiem, vecākiem par lielisko kopdarbu!

 

Studijas JOY darbs turpinās un notiek gatavošanās tradicionālajam studijas JOY  28. ziemas koncertam, kas norisināsies 28. janvārī Valgas kultūras un interešu centrā!

 

Vienlaicīgi ar studijas radošo darbību, jau trešo gadu ar gādīgu cilvēku palīdzību pamazām cenšamies izremontēt turpmākajam darbam nepieciešamās telpas Aia 20,  kuras studijai JOY piešķīra Valgas pašvaldība.

 

Informāciju un foto sagatavoja:

Studija "JOY"

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.