03.04.2014
Atklās "Vieglas uzvedības izstādi"

No 12. aprīļa līdz 17. maijam radošajā telpā 309. kabinets (Valka, Rūjienas iela 3E) būs apskatāma vizuālās mākslas izstāde, Latvijas Mākslas akadēmijas studentu Artūra Lāča un Kristas Jūlijas Kreišmanes “Vieglas uzvedības izstāde”.

Izstāde aicina skatītājus uz vieglu uzvedību attiecībās ar laikmetīgo mākslu. Šķiet, ka joprojām ir pārāk daudz cilvēku, kuri izdzirdot, ka kāds studē mākslu, uzreiz pieņem, ka tiek gleznotas klusās dabas ar ziediem un ainavas. Ar šo izstādi, mākslinieki vēlas iepazīstināt ar mākslas formu dažādību un ļaut skatītājam “ iemest aci” autoru uzvedībā un sekās, ko tā radījusi.

Krista Jūlija Kreišmane ir grafiķe, lielākoties strādā ar zīmējumu un linogriezumu. Izstādē būs aplūkojamas autortehnikā radītas melnbaltas grafikas, impresijas par kosmosu un savu uzvedību tajā. Viegla uzvedība attiecībā pret fizikas likumu smagumu. Darbus raksturo filozofa M. Heidegera citāts “Kāpēc vispār kaut kas ir, nevis nekā nav?”.

Artūrs Lācis ir multimediju mākslinieks. Lai kāds arī nebūtu medijs, sākums visam parasti ir papīra lapa un labi noasināts rakstāmrīks, tad jau tālāk roka, sadarbojoties ar galvu un varbūt vēl kādiem iekšējiem orgāniem, rada to, kas nāk no viņa ārā! Šai iztādei ir radīta instalācija, fotogrāfiju sērija un video darbs. Esperimentēšana ar medijiem un formām uzsver mūsdienu mākslas dažādību. Šī arvien augošā mediju dažādība ir lauciņš kuru mākslinieks vēlas izpētīt sīkāk.

Vakara turpinājumā par muzikālo sniegumu rūpēsies Metodijus K (Lietuva), Omerta (post-rock, Rīga) un Keita (Valka).

309. kabinets atrodas bijušās Valkas poliklīnikas 3. stāva “Elektro gaismas dziedniecības” kabinetā. Kopš 2010. gada februāra telpās sāk mājot jaunieši ar mērķi atvest vairāk kultūras uz Valkas pilsētu. Laika gaitā šeit norisinājušies dažādi koncerti, mākslas izstādes, performances, semināri un radošās darbnīcas.

Izstādes atklāšana: 19:00 Dejas: 21:00 Ieejas maksa dejām: 3EUR

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.