12.09.2018
Latvija un Igaunija kopīgi atzīmē Eiropas sadarbības dienu un kultūras mantojuma gadu

Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programma kopā ar Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmu 2018. gada 15. septembrī atzīmēs Eiropas sadarbības dienu. Abas pārrobežu programmas piedāvā iepazīt bagāto kultūras un dabas mantojumu Latvijā un Igaunijā, piedaloties neaizmirstamā ceļojumā pa kultūrvēsturiskā mantojuma vietām. Ceļojuma dalībnieki dosies četros maršrutos, no kuriem divi sāksies Latvijā – “Hanzas maršruts” Rīgā un “Industriālais maršruts” Alūksnē. Abos maršrutos, profesionālu gidu vadībā, ir iekļauti vairāki kultūrvēsturiski objekti, tādi kā Bānītis, Gulbenes Depo, Vijciema Čiekurkalte un Straupes un Cēsu pilis.

 

Savukārt abi pārējie maršruti sāksies Igaunijā – “Piekrastes maršruts” Pērnavā un “Zaļais maršruts” Tartu. Abos maršrutos iekļauti nelieli pārgājieni pa nesen izveidotiem jauniem tūrisma maršrutiem – Piekrastes pārgājienu maršrutu un Zaļo dzelzceļu maršrutu.

 

Visos maršrutos būs iespēja iepriecināt garšas kārpiņas, izgaršojot Livonijas kulināro mantojumu, ļaujot dalībniekiem paciemoties laikos, kad Igaunija un Latvija bija viena valsts.

 

Visi četri maršruti satiksies Sangastes pilī, Igaunijā, kur notiks ceļojuma noslēguma svinības. Maršrutu dalībniekiem būs unikāla iespēja vienuviet dzirdēt un redzēt Līvu Folkgrupu “Kāndla”, Suitu vīru dūdu grupu “Suitu dūdenieki”, Setu lēlo kori “Helmekaala” un Kihnu sieviešu deju grupu “Pitsid paistavad”, kuri priecēs ar savām tradicionālajām dziesmām un pat aicinās izmēģināt deju soli. Etniskos reģionus Igaunijā un Latvijā, kurus grupas pārstāv, aizsargā UNESCO. Līvu krasts projekta UNESCO tūrisms ietvaros gatavo savu pieteikumu iekļaušanai UNESCO.

 

Abu valstu simtgades svinību kūka un kopīga Eiropas sadarbības dienas mozaīkas izveide noslēgs šīs svinības.

 

Visus minētos tūrisma maršrutus un piedāvājumus attīsta Igaunijas un Latvijas tūrisma organizācijas un pašvaldības pārrobežu sadarbībā, un drīzumā tie tiks piedāvāti tūristiem.

 

Eiropas sadarbības diena tiek svinēta katru gadu septembrī, lai atzīmētu sadarbības nozīmīgumu un pastāstītu par to plašākai sabiedrībai. Eiropas Savienībā vairāk kā 100 programmās tiek īstenoti dažādi projekti, kuru pamatā ir sadarbība pāri robežām ar mērķi attīstīt reģionus tādās jomās kā vide, sociāli iekļaujošu kopienu stiprināšana, transports, uzņēmējdarbība, u.c.

 

Turklāt, šajā gadā tiek atzīmēts arī Eiropas kultūras mantojuma gads, kad ikvienam ir iespēja piedalīties un izbaudīt līdz šim nepieredzētus pasākumus, kas veltīti Eiropas bagātīgajam un daudzveidīgajam kultūras mantojumam.

 

PROGRAMMA

Informācija par pasākumu pieejama šeit: https://estlat.eu/en/events/heritage-road-trip.html
Facebook lapā šeit: https://www.facebook.com/events/1895319647440073/

 

Papildu informācija par Igaunijas-Latvijas programmas kultūrvēsturiskā mantojuma tūrisma projektiem: https://estlat.eu/en/estlat-results

 

Informācija par Eiropas sadarbības dienu 2018: www.ecday.eu

 

 

Kontakti:

Ilze Legzdiņa, ilze[punkts]legzdina[uz]varam[punkts]gov[punkts]lv, tālr.29142318 (Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas kontaktpunkta pārstāvis Latvijā)

Vineta Šnore, vineta[punkts]snore[uz]estlat[punkts]eu, tālr.29274310 (Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas konsultante)

 

 


 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.