20.02.2019
Andris Dainis izcīna 2. vietu prestižajā Tartu slēpošanas maratonā

Svētdien, 17. februārī, Igaunijā norisinājās  46. Tartu maratons, kas ir viens no visprestižākajiem slēpošanas maratoniem pasaulē.

Otepes stadionā starta koridoros šāvienu gaidīja 3506 dalībnieki no 36 valstīm, lai veiktu 63 km distanci.

Vēl pēc 3,5 stundām Arulā startēja 1361 dalībnieks, lai veiktu 31 km distanci. Kopā distancēs devās nepilni pieci tūkstoši slēpotāju.

Uzvarētājs ar jaunu trases rekordu 2:31:08 finišēja Kosakela Niko no Somijas. Sievietēm labākā izrādījās zviedriete G.Maria ar rezultātu 2:50:59.

Vairāk kā 100 dalībnieki maratonā pārstāvēja Latviju - labākais no tiem Damškalns Juris, kurš finišēja 22. vietā ar rezultātu 2:45:09.

Valkas novadu maratonā pārstāvēja 5 sporta entuziasti.

Divdesmit devīto reizi trasē startēja Andris Dainis (3:43:02) izcīnot 2. vietu V-70 grupā, 46 dalībnieku konkurencē - 698. vieta kopvērtējumā;

Ainārs Mazurs V-50 grupā 93. vieta, rezultāts 3:43:04,4 ;

Aivars Krastiņš V-55 grupā 66. vieta, rezultāts 4:01:12 ;

Aldis Galgāns V-45 grupā 296.vieta, rezultāts 4:28:46 ;

Ilgvars Šmits (startēja pirmo reizi un brauca 31 km distanci) ar rezultātu 2:55:25 izcīnīja 666. vietu.

Otrās vietas ieguvējs, Andris Dainis, uzskata, ka izcili noorganizētais maratons ir lielisks piemērs, lai jebkuru iedvesmotu nodarboties ar distanču slēpošanu, jo šis ir sporta veids, kas ļoti vispusīgi attīsta, norūda, uzlabo veselību un dod sapratni par jebkura cilvēka fizisko spēju robežām.

Nepilnus piecus tūkstošus (4867) dalībniekus trasē starp Otepā un Elvu apkalpoja aptuveni 1200 brīvprātīgo palīgu un organizatoru, vēsta tartumaraton.ee mājas lapā ievietotā informācija.