09.05.2018
Valgā varēs vērot militāros vingrinājumus „Ezis 18”

Kā vēstīts iepriekš, no 5. līdz 13.maijam Latvijā, galvenokārt Vidzemē, norisināsies Igaunijas Aizsardzības spēku militāro mācību “Siil 18” (“Ezis 18”) aktīvā fāze, kurā piedalīsies vairāk nekā 900 zemessargu un karavīru no Latvijas bruņotajiem spēkiem, Igaunijas Aizsardzības spēkiem un Kanādas vadītās NATO kaujas grupas. 

Militārās mācības „Ezis 18” aptver arī gandrīz visu Igaunijas teritoriju, un daudz vingrinājumu notiek arī Valgas apriņkī Valgā, Otepē un Tervā, vēsta informācija Valgas pašvaldības mājaslapā.

 

Valgas pilsētā vairāk aktivitātes ir paredzētas 11. un 12. maijā – sākot ar Võru un Tartu šosejām, un Tambre ceļu, beidzot ar Karja, Kuperjanovi, Lõuna, Viadukti, Saviaugu, Metsa, Transpordi un Pikk ielām. Valgā notiks arī dažas mācību kaujas. Vienu tādu kaujas imitāciju interesenti var iet vērot pie Transpordi ielas (Räni ielejā).

Pēc „karadarbības” Transpordi ielā pulcēsies pilsētā esošā kara tehnika, ko visi ir aicināti aplūkot. Konkrēti laiki, kad notiks kauja, gan netiek izpausti.

 

Sabiedrisko kārtību mācību laikā nodrošina Igaunijas Policijas un Robežsardzes pārvaldes un Zemessardzes (Kaitseliit) kopīgas patruļas. Uz ielām un ceļiem satiksmi var regulēt arī militārā policija (sõjaväepolitsei).

Gadījumā, ja kāds no iedzīvotājiem mācību norises vietā atradīs priekšmetu, par ko rodas aizdomas, ka tas varētu būt kaut kas bīstams, piemēram sprāgstpakete, kas nav sprāgusi, tad ir lūgums to noteikti neaiztikt. Par atrasto priekšmetu ir jāinformē zemessargi vai zvanīt uz numuru 112.

 

Trokšņa dēļ visiem mīldzīvnieku īpašniekiem būtu jāpadomā arī par saviem kaķiem un suņiem – iespējas gadījumā atstāt viņus iekštelpās.

 

Foto - http://www.thefirearmblog.com

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.