27.02.2017
Nedēļas nogalē Valgā un Valkā norisināsies 13. Igaunijas Ziemas spēles un Robotikas sacensības

Šajā nedēļas nogalē Valkā un Valgā norisināsies divi vērienīgi pasākumi – 13. Igaunijas Ziemas spēles un FIRST LEGO League Robotikas sacensības.

       

No 3. līdz 5. martam Valkā - Valgā, Otepē un vairākās sporta bāzēs Valgas apriņķī notiks 13. Igaunijas Ziemas spēles.  Igaunijas Ziemas spēles notiek ik pēc 4 gadiem. 13. Igaunijas Ziemas spēles notiks Igaunijas Olimpiskās komitejas aizbildniecībā. Ziemas spēles organizē Igaunijas Sporta asociācijas “Jõud” sadarbībā ar Valgas pilsētas domi un Valgas apriņķa sporta asociāciju.

       

Igaunijas Ziemas spēles piedāvā plašu sporta veidu klāstu: distanču slēpošana, kalnu slēpošana, vadītāju sacensības, orientēšanās slēpojot, biatlons, hokejs, tramplīnlēkšana, peldēšana, grieķu-romiešu cīņa, brīvā cīņa, sieviešu cīņa, motokross, šaušana, viktorīna, vīriešu basketbols, sieviešu basketbols, galda teniss, šahs, dambrete.  

13. Igaunijas Ziemas spēļu PROGRAMMA.

       

Uz Ziemas spēlēm gaidāmi vairāk nekā 3000 dalībnieki.

       

 

Savukārt 4. un 5. martā Valkā, Valkas pilsētas kultūras namā norisināsies FIRST LEGO League robotikas sacensības, kurās piedalīsies ap 250 jauniešu no dažādām Latvijas skolām.

       

FIRST LEGO League programmas mērķis ir iedvesmot jauniešus pievērsties tādām nozarēm kā zinātne, tehnoloģijas, inženierija, matemātika, kā arī attīstīt tiem nepieciešamās zināšanas un iemaņas. Šīs programmas sacensības tiek organizētas vairāk nekā 80 pasaules valstīs, kurās piedalās 25 000 komandu. Latvijas sacensību uzvarētājiem tiek dota iespēja piedalīties Eiropas atklātajā čempionātā.

       

FIRST LEGO League sacensībām Latvijas skolas jau ceturto gadu piesaka savas skolēnu komandas vecumā no 9 līdz 16 gadiem, lai cīnītos par čempiona kausu. Pēc vairāku nedēļu gatavošanās jaunieši demonstrēs savas spējas LEGO MINDSTORMS robotu būvēšanā un programmēšanā, prezentēs savas zināšanas par mūsdienu zinātnes problēmām un pierādīs, ka komandā kopīgi spēj sasniegt vairāk. Katru gadu starptautiski tiek pasludināta jauna zinātnes tēma, kas rosina skolēnus pētīt mūsdienu zinātnes problēmas. Šajā 2016./ 2017. ANIMAL ALLIES jeb “Dzīvnieki - sabiedrotie” sezonā FIRST LEGO League skolēnu komandas izzinās cilvēku un dzīvnieku savstarpējo mijiedarbību.

     

Sacensības Latvijā organizē biedrība “FIRST LEGO League Latvia” sadarbībā ar Valkas novada domi un SIA Robotiem.

FIRST LEGO League robotikas sacensību PROGRAMMA.

         

         

Ņemot vērā to, ka pilsētās šajās dienās ieradīsies daudz viesu no citām pilsētām, Valkas novada dome aicina visas pilsētas ēdināšanas iestādes strādāt ilgāk, lai viesiem sniegtu iespēju mieloties ar garšīgu ēdienu maksimāli ilgi.

         

Valkas – Valgas iedzīvotāji šajās dienās aicināti nesēdēt mājās, bet apmeklēt gan Ziemas spēļu piedāvātās disciplīnas, gan Robotikas sacensības un gūt pozitīvas emocijas! Valcēnieši un pilsētas viesi aicināti piedalīties gan 13. Igaunijas Ziemas spēļu atklāšanas ceremonijā, gan Robotikas sacensību atklāšanā, kā arī atbalstīt sportistus sacensībās!

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Aksana Markoviča

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.