17.06.2016
Valkas poliklīnikā atvērts neiroloģisko un iekšķīgo slimību dienas stacionārs

Paplašinot un uzlabojot piedāvāto pakalpojumu klāstu, šī gada jūnijā SIA „Vidzemes slimnīca” Valkas filiālē atvērts neiroloģisko un iekšķīgo slimību dienas stacionārs* ar divām gultas vietām. Valkas dienas stacionārā pārmaiņus strādā divi ārsti - internists dr. G.Kļaviņš un neirologs dr. O.Točs, kā arī medmāsas.

 

Dienas stacionārā ar ģimenes ārsta vai speciālista norīkojumu var saņemt nepieciešamās medicīniskās manipulācijas, piemēram,  medikamentu ievadīšanu intravenozas infūzijas ceļā („sistēmu”) un citas, ko sarežģītības, riska vai laikietilpības dēļ nav iespējams veikt ambulatori. Medicīniskās manipulācijas notiek ārstniecības personāla uzraudzībā.

 

Lai saņemtu medicīnisko pakalpojumu dienas stacionārā, pacientam jāpiesakās Valkas poliklīnikas reģistratūrā pa tālruni 64 722 307 un jāvienojas par konkrētu laiku, kad šos pakalpojumus iespējams saņemt. Pacienta iemaksa par dienas stacionārā pavadīto dienu ir 7,11 eiro. Pacienta iemaksa nav jāmaksā no pacientu iemaksas atbrīvotajām iedzīvotāju kategorijām - skatīt šeit. Plašāku informāciju var saņemt Valkas poliklīnikas reģistratūrā.

 

Papildus dienas stacionāra pacients var saņemt:

 

  • maksas pakalpojumu “Fizikālā terapija” – ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu,
  • valsts un maksas pakalpojumu “Nodarbības pie fizioterapeita” – ar fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta  nosūtījumu.

 

Ja iedzīvotājiem nepieciešama palīdzība pēkšņu saslimšanu, traumu, hroniskas slimības saasināšanās gadījumā, kā arī citos gadījumos, kad nepieciešama ārstniecības personu iejaukšanās, palīdzību visu diennakti, arī brīvdienās un svētku dienās, var saņemt SIA „Vidzemes slimnīca”  Steidzamās medicīniskās palīdzības punktā (SMPP) Valkā, Rūjienas ielā 3 (ieeja blakus Neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai). Valkas SMPP tālrunis 27 036 534.

 

 

Informāciju sagatavoja Edīte Balode, Valkas novada Sabiedrības veselības organizatore

 

 

* Dienas stacionāra pakalpojums ir ārstniecības vai diagnostikas pakalpojums ārstniecības iestādē, kur personai ārstēšanu un veselības aprūpi nodrošina nepilnu diennakti (ne agrāk kā no plkst. 6.00 un ne vēlāk kā līdz plkst. 22.00) un ne mazāk kā trīs stundas veic manipulācijas vai nodrošina personas novērošanu pēc manipulāciju veikšanas. Dienas stacionārā sniedz ārstniecības pakalpojumus, kurus to sarežģītības, risku vai laikietilpības dēļ nav iespējams sniegt ambulatori, tomēr kuru dēļ nav nepieciešama pacienta uzņemšana stacionārā, lai nodrošinātu ārstniecības personu diennakts uzraudzību. ( no 17.12.2013. MK noteikumiem Nr.1529)

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.